| eddy789456 a întrebat:

Am o masinarie de facut inghetata si vreau sa ma ocup cu asa ceva vara asta, as vrea sa stiu ce acte (autorizatii) iti trebuie pentru asa ceva.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- act care sa ateste ca sunteti specializata in producerea acelor produse
-autorizatie de la administratorul spatiului pentru amplasare rulota.
- mediu, pompieri, primarie, DVS si DPS
- mai bine infiintati un SRL sau SRL-D daca aveti sub 35 de ani. Beneficii SRL-nu trebuie sa platiti pentru infiintare firma, daca scrieti un proiect bun primiti de la stat 10000 euro -nerambursabil