| alexandru171 a întrebat:

Buna TPU cum pot cunpara marfa la angro europa la angro sau la dragonul rosu ce marfa se vinde la chinesi adica pot cunpara ceasuri led watach la ce pret sunt la angro cum le iau mai multe informati cine mai da are funda si vot va multumesc

Răspuns Câştigător
| babyalexa a răspuns:

Pai este simplu.Mergi pana acolo si cauti ce iti trebuie.Dar vezi ca trebuie sa mergi dimineata intre 6-10.30 pentru ca cei care vand afara la europa dupa ora 10.30 isi cam inchid pravaliile de frica controalelorhappypoti sa cumperi cam orice de acolo, de la imbracaminte/incaltaminte pana la ceasuri, suveniruri, electrocasnice, etc.Cam tot ce iti trece prin ca***ca vei cumpara la bucata va fi mai scup, este mai convenabil sa iei en-gross.Sunt vanzatori care mai negociaza pretul, acum depinde si cum te intelegi cu ei.

8 răspunsuri:
| alecsalecs a răspuns:

Iti garantez ca vei pleca dezamagit de acolo!
Chiar sa mi spui ce ai facut ok?

| babyalexa a răspuns (pentru alecsalecs):

Da,adevarul este ca daca vrei sa cumperi la bucata sau putine bucati nu este vreo afacere.In dragon(europa)mai exact ar fi bine sa mergi prima data cu cineva care a mai fost la marfa, sa iti arate cele mai bune locuri(si nu ma refer la magazinul dragon cel recent renovat sub forma de mall)si sa iti arate cam care este treaba cu vanzatorii chinezi.Prma data cand am mers asa am zis si eu ca nu gasesti mare lucru dar cand am ajuns acolo impreuna cu cineva care mergea la marfa lucrurile s-au schimbat total.

| alexandru171 explică:

Mersi mult convigatoare eu am sa ma duc sa iau cand am sa vin in tara ca acum sat in Italia si ma gandeam sa fac cate ceva cand vin cu bani sa bag in ceva marfa ai pute sa imi spui la en-gross cum face adica trebui sa cunpar sa zicem 10 bucati 20 la cat si trebuis sa fie acelasi mode

| babyalexa a răspuns (pentru alexandru171):

Majoritatea comerciantilor din tara(de genul standuri, tarabe vara pe la mare)isi iau marfa de acolo.Iti pot da exemlul hainelor.Cumperi sa zicem en-gross blugi.Ti se dau toate marimile de la s pana la xxl.Modelul sau culoarea le poti negocia pe ei ii intereseaza sa nu secompleteze seria.La ceasuri/rame foto/magneti etc este mai simplu.Cu cat iei mai multe pretul scade.

| alexandru171 explică:

Eu am sa vin cat de curand in tara si m a interesa ceva marfa ceasuri din astea led watacha am vazut ca se poarta vream sa stiu daca le are la angro sau nu ceva de genul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres

| babyalexa a răspuns (pentru alexandru171):

Revin.Am mai intrebat si eu pe altii si da, au dar nu de firma ci copii ale firmelor.

| Maria_Ioana_1987 a răspuns:

Presupun ca vorbesti limba italiana mai bine decat cea romana iar in acte trebuie folosita limba romana. Vei avea de facut acte contabile...Chiar si la un SRL... tot ai de facut contabilitate primara.

| Hakan1995 a răspuns:

Salut! eu vand ceasuri, ochelari rayban si parfumuri... Angro ..pretul in gegociem... cevikhakan23@gmail.com