| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Deci vreau sa strang bani, dar nu multi cam 20 lei pe saptamana, dar nu stiu cum. Mama nu imi da alocatia si va rog sa nu imi spuneti sa iau din banii de la scoala pentru ca nu primesc. Vreau bani ca sa imi iau un telefon.

10 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca vrei bani, muncesti pentru ei. Poti face si ce a spus persoana care ti-a mai raspuns la aceasta intrebare, dar asta presupune oricum, munca, sau cel putin faptul ca posezi anumite obiecte de valoare (mica sau mare) pe care le poti vinde.
Daca nu, pur si simplu puti sa cauti de lucru, sa oferi pliante, sa imparti ziare, sau tot felul de reviste de la vreun supermarket, evident, platita fiind pentru asta, si iti faci rost de niste bani.
Depinde de tine cat de mult vrei chestia asta. Daca vrei, gasesti solutii.

| Kampion a răspuns:

Hai să te învăț câteva șmecherii

1. dimineață spune mamei tale sau tatălui tău ca.ti trebuie 2 lei să.ți iei pachet. Tu nu îți cumperi nimic. Și faci așa toată săptămână. O să crăpi de foame dar. merită.
2. Spune mamei tale sau tatălui tău ca.ti trebuie 5-6 lei să.ți iei suc, shaorma chestii. Din nou, nu.ti cumperi nimic. Ascunde banii în buzunar și ai grijă să nu.i vadă și băga.i în portofel. Așa mi.am luat eu cs go
3. Asta era pentru baieti dar na. Fa.le un serviciu colegiilor tai și du.te în pauză și iale mâncare, suc etc și restul îl păstrezi tu.
4. Fa curat prin casă aranjează lucrurile și când părinții tai vor fii uimiți cerele 5 lei.

Baftă la strâns bani

| mititelumarius a răspuns:

"MenInShadow", daca e mica nu poate munci. Irina, parintii tai stiu ca iti doresti un telefon? Daca nu, informeaza-i!
Un telefon in jur de 5-6 milioane ar fi prea mult daca ai dori aceasta.
Nu cred ca nu ar intelege daca ai dori unul de aprox. 2-3 milioane; mai ales daca nu ai niciunul acum.

| irina3893 a răspuns (pentru mititelumarius):

Ei stiu dar intotdeaua imi spun ca nu se poate pentru. ca au cheltuieli cu fratele meu. Si locuiesc la sat nu intr-un oras.

| mititelumarius a răspuns:

S-ar parea ca utilizatorul cyranos12 doreste sa te ajute. Nu lua totul in considerare! Sunt oameni care atunci cand te vad cazut, vor sa profite de slabiciunea ta in incercarea de a fi dispus sa apelezi la orice. Iar daca este adevarat ce spune cyranos12, castigul e INFIM.

| irina3893 a răspuns (pentru mititelumarius):

Multumesc pentru grija! Se pare ca nimeni nu a inteles intrebarea! As vrea doar niste bani de telefon! Chiar si un leu pe zi.

| mititelumarius a răspuns:

Oamenii care au castigat cu adevarat din Oriflame/alte prostii rog sa posteze aici.

| irina3893 a răspuns (pentru mititelumarius):

As vrea informatii despre cum pot sa devin reprezentant.

| Gabriela_Miruna_1978 a răspuns:

Pai ai putea sa vinzi diverse lucruri.De exemplu., ca tot sunt foarte la moda elasticele de impletit, ai putea sa faci brățări pe care sa le vinzi! Elasticele poți sa le găsești la aproape toate magazinele de jucării.O punga costa intre 2.00-4.00 lei.Îți da 200 de elastice.
Te-am ajutat? FUNDA!♥

| irina3893 a răspuns:

Hey! As fi interesata! As vrea mai multe detalii.