| missunderstoodx a întrebat:

Buna TPU, ma uit de niste apartamente de inchiriat si am dat de un apartament care nu are poza cu baia, m-am uitat pe mai multe site uri si pe unul are in descriere ca are grup sanitar. Ce inseamna grup sanitar? Inseamna tot baie sau e o baie mai mica?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Înseamnă fix baie.

| Hyperion7 a răspuns:

Înseamnă că are baie, prin sintagma "grup sanitar " nu prea ai de unde sa înțelegi la ce fel de baie se referă, mai mica sau mai mare, dar cert e că are baie

| missunderstoodx explică (pentru Hyperion7):

Ma refer, "grup sanitar" o insemna baie la comun pe scara sau ce? doar pe un singur site e mentionat acesta, in rest spune doar de dormitoare si bucatarie. asta nu inteleg. de ce nu au scris in toate descrierile ca este si baie? si in singura in care se pomeneste ceva de baie, se foloseste termenul "grup sanitar"?

| Hyperion7 a răspuns (pentru missunderstoodx):

Acum că spui, exista și posibilitatea asta, sa fie pe scara, deși e cam dubios, daca mă întrebi pe mine.
Ce-ar fi totuși să întrebi direct cel ce se ocupa cu vânzare lui?

| missunderstoodx explică (pentru Hyperion7):

Eu am 16 ani voiam sa gasesc un loc mai bun sa i arat mamei mele si de aia am pus intrebarea sa stiu sigur ce inseamna pana sa i arat. ma scuzati daca v am deranjat

| Hyperion7 a răspuns (pentru missunderstoodx):

Nu contează, doar întrebi pur și simplu, daca e serios, ar trebui sa îți răspundă.
Niciun deranj!

| StoicAnalysis a răspuns:

S-ar putea sa aiba baie la comun. Acum nu sunt sigur de asta, ca nu sunt expert in imobiliare, dar mi se pare ciudat sa nu fi pus o poza cu baia, daca chiar o are.

| ioana748 a răspuns:

Depinde de apartament. Unele apartamente cu trei camere au pe langa baie si un grup sanitar, doar wc si chiuveta.
Insa, cel mai bine arati mamei tale si dansa stie mai bine. Eventual suna si se dumireste
Multa bafta,
Doamna ajuta❤️