| IonGugustiuc a întrebat:

Cum pot comanda ceva prin posta romana daca stau in camin? Din cate stiu eu, am nevoie de adresa din buletin pentru a ridica un colet iar adresa caminului, in mod evident, nu e adresa mea din buletin.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la serviciul de carti de identitate si fa-ti o rezidenta cu actul de la camin prin caredovedesti ca stai legal acolo sau la post restant.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu, dacă adresa din buletin nu corespunde cu cea din orașul in care stai acum trebuie sa îți trimită coletul cu post restant. Asta înseamnă ca o sa dai ca adresa nr oficiului Postal și sectorul/orașul din care face parte și te vei putea duce sa îl ridici cu buletinul. E simplu, doar ca o sa fie ceva mai scump, cu vreo 5 lei.

Răspuns utilizator avertizat