| numesiprenume0 a întrebat:

Se poate obtine un credit la banca cu un venit pentru persoanele cu dizabilitati in valoare de 350 lei? Mentionez ca nu este singurul venit pe care il am, dar pe acesta as dori sa il folosesc pentru un credit la banca pe cel putin un an cu o dobanda fixa.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea cred. Trebuie sa ai un venit minimum egal cu al salariului minim pe economie. Incearca la Raiffeisen: https://www.raiffeisen.ro/......a-ipoteca/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu! Banca nu acordă credite persoanelor cu handicap deoarece ele au un venit mic si nu pot garanta cu nimic ca pot plătii ratele, mergi si intreabă la orice bancă si vei vedea că raspunsul lor este NU.

| octav005 a răspuns:

Nu cred ca poti. eu cu minim pe economie 1050 roni pot scoate de la banca vreo 3500roni, atat imi acorda la aceasta suma

Răspuns utilizator avertizat