| Xenoverse1 a întrebat:

Cati urmăritori pe tik tok trebuie sa am ca sa pot ca câștiga bani?

8 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Trebuie să ai cam 10k ca să faci niște bănuți cât de cât ok.

| Xenoverse1 explică (pentru BroascaCuElice):

Si cate vizionari trebuie sa am la un video?

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Xenoverse1):

Tot cam atât, cu 10k de vizualizări per video poți să faci undeva între 100-500$, iar începând cu 50k poți să faci undeva începând cu 1k$

| Furnicuta000 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Dar cine plateste acei bani? Am vazut ca nu sunt reclame pe tik tok

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Furnicuta000):

Poți câștiga bani prin promovarea sau colaborarea cu diverse brand-uri sau prin intermediul live-urilor.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Am intrat si eu acum dupa mult timp pe tik tok si am vazut ca au aparut reclame, postari din acelea sub care scrie "sponsorizat" asa cum sunt pe Facebook si insta. Chiar ma gandeam ca e bine ca nu sunt reclame pe tik tok dar trebuie sa faca si ei bani pana la urma...banuiesc ca banii aia din reclame se duc la patroni. Iar oamenii sunt platiti de firme care ii contacteaza sa le faca reclama, cum ai spus tu

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Banii se pot face pe platforma tik tok colaborand cu diverse branduri/firme, tu le promovezi produsele, ei te platesc. Desigur, trebuie sa ai si un numar destul de mare de persoane care te urmaresc si care sunt si active, dupa parerea mea, firmele te vor cauta dupa 20.000-30.000 followers, sau cand strangi minim 10.000 followers poti sa cauti anumite firme, mai populare, pentru colaborari...

| Lorastan123 a răspuns:

Foarte mulți