| ANewLife a întrebat:

Ce afacere as putea sa incep? as vrea initial sa fac ceva pe net iar in realitate as vrea sa creez un sistem, plecand de la o mica afacere apoi sa dezvolt ceva care sa aiba legatura cu ce am creat initial. ma oftc tare mult ca nu am putere financiara sa pornesc ceva mare, cum sunt cei mai mari oameni de afacere, dar majoritatea lor fac ilegalitati.dau faliment. as vrea ceva asemanator unei echipe de fotbal, sa o gestionez cat mai bine, nu cum au facut cei de la cfr cluj care au bagat in buzunar banii din ucl cand au jucat iar acum sunt aproape de faliment, nu cum gestioneaza becali echipa steaua, mi-ar placea sa ma intrgrez intr-un sistem de genu pe care sa-l fac cat mai profitabil, dar nu am banii necesari de a incepe, si nici nu stiu ce sa fac initial. Ce sfaturi imi dati?

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nu ai bani, nu stii nimic...lasa-o moale!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ai inceput cu stangul. O idee de succes nu se cauta pe net, vine de la sine. Iar de la mica afacere pe net pana la finantarea unui club de fotbal drumul e imens. Si nu stiu de ce ai tu parerea ca un club de fotbal aduce profit? Toti cei care investesc in fotbal o fac din pasiune nu pentru castig

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Pe ce lume traiesti ma?laughing
" Si nu stiu de ce ai tu parerea ca un club de fotbal aduce PROFIT? Toti cei care investesc in fotbal o fac din pasiune nu pentru castig"...pe buneee?rolling on the floor

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Da pe buneee. din ce crezi ca poate castiga un club de fotbal din Romania, trecand peste Steaua care joaca an de an prin Liga?

Crezi ca biltele la meciuri sau drepturile de televizare acopera salariile imense ale jucatorilor? crezi ca acopera toate costurile cu deplasari, cantonamente intretinere stadionae, echipamente samd?

De ce crezi ca CFR Cluj sau Unirea Urziceni au disparut complet dupa ce au castigat titlurile si au jucat in Champion League? Pentru ca finantatorii s au vazut cu o suma de bani in mana, si au scos investitia si dusi au fost. Crezi ca daca era asa profitabil nu mai continuau?

| belcatalin a răspuns:

O foarte serioasa metoda de a face bani pe net.
Este o companie Germana.
Nu trebuie decat sa compari 2 fotografii, si sa o alegi pe cea care itri place. Se castiga din ziua 91 cate 2 euro/zi, si daca nu scoastem la6 luni ai cam 300 euro/luna.
Compania se numeste whitepins.com, pentru logare folositi adresa mea de ewmail:belcatalin@yahoo.com.
Cautati-ma pentru mai multe amanunte.
Mult succes va doresc