| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Ce afacere de succes as putea sa mi deschid? Din ce sa produc bani?

7 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Oamenii platesc bani grei pentru idei de afaceri... Si tu vrei si pe gratis si de succes.
Cum ti-a zis cineva mai sus, depinde de cati bani ai. Succesul nu ti-l garanteaza. Poti sa iti iei si 2 spatii si sa le dai spre chirie (lucru care nu e foarte riscant in teorie) si sa te trezesti ca nu il vrea nimeni, sau iti vine un chirias si dupa o luna de stat iti goleste apartamentul de mobila sau iti da drumul la centrala la maxim si lasa geamurile pornite, si lasa toate robinetele deschise si pleaca si nu mai dai de el (cunosc cazuri), si uite asa pierzi bani si din cea mai sigura afacere... happy

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru CuriousStuff):

Esti prea înapoiat si ai o gândire foarte proastastraight face genul de persoana care isi pierde viata degeaba. Apropo, daca nu Riști nu câștigi

| CuriousStuff a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Multumesc pentru jignire. Nu am zis sa nu risti, bai. Am zis tocmai ca nu exista afacere de succes la cheie, si trebuie sa risti. Pe langa asta, ceri o idee pe gratis in contextul in care o astfel de idee poate sa valoreze sute de mii de euro... Auzi la el. De ce nu ai cerut bani direct? Era aceeasi chestie. Dar daca aveai si tu peste 15 ani stiai deja ce intrebare penibila ai pus.

| Horusss a răspuns:

Asta depinde foarte mult is de suma pe care esti dispus sa o investesti, mie foarte profitabil imi pare chestia cu închirierea, inchiriezi 2-3 spatii si esti linistit taota luna, ca sa poti porni o afacere profitabila din punctul meu de vedere este nevoie de o investitie pe masura...

| AdrianNastase a răspuns:

Gandeste-te ce face omul zi de zi? Face cumparaturi, nu?
Ce ai zice daca ar exista o afacere bazata pe toate cumparaturile care se fac in toata lumea? Cum zice si CuriousStuff "Oameni platesc bani grei pentru idei de afaceri"
Eu sunt dispus sa iti zic gratis despre ce este vorba! Intrebarea este, vrei cu adevarat sa faci afaceri?

| Jdjsnshxjxjshdhx explică (pentru AdrianNastase):

Da,vreau.eu ma gandesc foarte serios la asa ceva.si am decât 17 ani

| AdrianNastase a răspuns (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Imi pare rau dar aceasta afacere se poate face de la 18 ani in sus. Poti face cu ajutorul unui membru din familia ta care are peste 18 ani. Despre asta este vorba http://program-cashback.eu/cariera/