| Andrei200202 a întrebat:

Ce lucruri să cumpăr de pe amazon/ebay si sa le vand pe olx in România pentru un venit minim pe lună pentru un elev?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ca elev (minor) nu prea poti cumpara pe Amazon /eBay, fiindca trebuie sa ai un cont bancar de unde sa achiti comanda, la cumparare.
In rest, poti cumpara aproape orice, singurul lucru principal este sa fie marfa cautata si sa fie vandut de putini sau chiar nimeni.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Bula):

Poti sa iti faci card de debit la 14 ani, cu semnaturi de la parinti ofc.
Stiu sigur ca BT ofera asa ceva.

| Bula a răspuns (pentru DoctorWh0):

Parintii mai trebuie sa-i dea si niste bani, sa le puna pe card.

| Andrei200202 explică (pentru Bula):

Nu sunt minor, intru clasa a 12 a.

| Bula a răspuns (pentru Andrei200202):

In acest caz iarasi va fi destul de greu, fiindca ai nevoie de timp si concentrare destul de mare, atat pentru tranzactii, cat si pentru pregatire la Bac.

| sierra1 a răspuns:

Ehe, dar-am ști, am face noi traficul ăsta

| Wr3nch a răspuns:

Electorinice si accesori ieftine gen casti, huse etc. Daca ai bani sa incepi si la cine sa le dai lul.

| Silwian a răspuns:

Incaltaminte!

| pHantom1976 a răspuns:

De ce ai vrea sa fii samsar?

| Andrei200202 explică (pentru pHantom1976):

Cum ai vrea sa iti câștigi un venit ca elev ocupat cu scoala?

| pHantom1976 a răspuns (pentru Andrei200202):

Depinde unde stai, daca stai spre litoral ti-as recomanda joburi part-time pentru elevi, ospatar(dar cel mai probabil este sa ai deja experienta). Daca nici una dintre variante nu functioneaza asteapta vara viitoare pana cand te-ai putea angaja sau ia muncile de jos (daca ma intelegi)

| Andrei200202 explică (pentru pHantom1976):

Am avut ofertă de muncă pe litoral, unde am mai muncit vara trecută.dar din pacate am niște probleme și nu pot părăsi județul