| TheGazeTTeRuKi a întrebat:

Ce vrea sa zica mai jos cu apartamentul? apartamentul din are pleci sau apartamentul din care te muti?

debranșați, deconectați....se poate pierde apartamentul sau să fiți încărcați aiurea de asociația de proprietari. Au fost cazuri.
Nu uitați să deconectați, decuplați, debranșați de la utilități când plecați, astfel riscați prin grija "prietenească" a asociației de proprietari și a Apatermului să vă pierdeți apartamentul și neapărat să un proces verbal în dublu exemplar, unul la dumneavoastră și unul la ei, înregistrat și ștampilat cu administrația din cadrul asociației prin care să rezulte că ați părăsit domiciliul. Administrația de proprietari au obiceiul să-i încarce pe cei în lipsă de la domiciliu, bașca penalități de întârziere de plată.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se referă la apartamentul tău proprietate prsonală, când lipsești de acasă o anumită perioadă mai mare de 30 de zile.