| Fantaspirit2k23 a întrebat:

Cineva din Timișoara care este interesat de monede de colecție? Am multe și le dau mai ieftin ca pe piata, am și monede de 1000 de lei, 100 și 500, dar și multe altele happy
Am pus anunț și pe OLX dar nu am fost contactat așa că am zis sa pun un "anunț" aici pentru cine este interesat.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ieri a mai fost pusa o intrebare asemanatoare si am indicat 2 site-uri de licitatii numismatice.
Rasfoieste in urma si vei avea raspunsul!

| cristi202 a răspuns:

Dar acum pe bani putini, și apoi mai târziu regreți amarnic că puteai sa scoți bani buni. Știu din experiența tatălui meu, un ceasornicar renumit din Timișoara, el cumpara ceasuri de buzunar, unele aproape distruse, le lua pe bani putini, le repara, erau ca noi, și le dădea și cu 1500 de mărci germane (nu erau euro pe atunci) El avea contacte printre colecționari, și se știa printre ei, și asta m-a învățat și tatăl meu, că dacă ai ceva de valoare, nu trebuie sa te grăbești sa îl vinzi pe nimic, că acel lucru mai devreme sau mai târziu își găsește cumpărătorul.
Nu mai știu dacă mai există clubul de numismatica din Timișoara, dar era un club destul de mare, avea sediul la Bastion, daca mai exista, ai putea duce acolo monezile, ca sa capeți un preț decent pe ele. Sau, eventual să cauți alte asemenea cluburi, acolo sunt căutate monezile tale.
Olx e mai mult pentru chinezarii.

| Sophieka a răspuns:

Nu te grabii sa-i dai. Vor veni persoanele interesate la momentul potrivit.

Mi-ai amintit de acele vremuri happy

| Fantaspirit2k23 explică (pentru Sophieka):

Le-am pus pe toate la 800 de lei, le dau foarte ieftin că am nevoie de bani. Nu o sa se găsească cineva sa de-a cat merita, lumea e săracă.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar?
Stopping! happy
Ți-am zis că o să vină o zi în care o să ajungi la rinichi. straight face
Stopping!
Tu chiar nu vrei să ai amintire ceva din trecut? sad Bănuiesc că sunt monezi vechi, autentice, dar de epocă. :/ Bănuiesc și că sunt amintire de la obârșia ta.

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

Mie nu îmi pune nimic stop sweety love struck
Mă pace banii mult mult banii mami sad laughing
Pai nu e așa ușor să vinzi un rinichi laughing
Vrei sa îți spun adevărul? As prefera să trăiesc 3 ani dar fericit decât 80 nefericiți, dezolanți big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Hai, bă Fanta, că mă enervezi. laughing
Și eu înțeleg că sunt grasă din cauza dulcelui, dar nu sunt vată pe băț sau cum naiba s-o numi aia de e dulce rău. rolling on the floor) I-am uitat denumirea laughing)
Deci nu sunt nicio sweety laughing) dar ai grijă că dacă mă mai faci dulce rău o să mă îngraș și mai tare rolling on the floor)

Și nu mai vinde nimic, ok?
Nu așa te ajuți sad Plus că monezile alea au valoare spirituală măi
Fanta, de la buna și bunul tău, de la mama și tatăl tău. sad Nu-i pierde. sad

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

Ba da îți spun sweety de cate ori vreau eu că,chiar eștihee hee
Mi-am luat un kebab mare mai-nainte și am mâncat un sfert din el, e XXL, mare nu gluma, deci luna aia de chin și foame uite că parca a fost îngăduită de Dumnezeu, eu ți-am zis că Dumnezeu îmi arată semne că m-am rugat să îmi arate, aveam o burta și gușă de îmi era rușine să ies din casa laughing acum arat aproape ca la 20 de ani, o lună de zile un măr, doua am mâncat și apă și uite că nu am pățit nimic, eu mâncăm câteodată și 2 kebab-uri de alea, eram înnebunit după ele, le luam din complex, sunt incredibil de gustoase, da pe loc dependenta, acolo și lucrasem de 2 ori,și uite că am luat și nici un sfert nu am mâncat de el,că îmi cunosc genetică și metabolismul,trebuie sa fac asta perioada lunga, e greu dar după un un timp te simți vinovat cand mănânci mult, și subconștientul te oprește, alertează, dar asta că slăbitul ridica nivelul de serotonina și dopamina, te fac mai fericit și poți lupta cu tine însuți când vezi că cantarul cântărește cu 12 kg mai puțin, vreau sa ajung la 20, sau 17 și sunt kamikaze,va fi incredibil de greu dar depinde de stresul cotidian,mai bine fumez decât să mănânc de la nervi deși țigările mă fac să tremur și mai rău,afectează sistemul nervos și creierul mic,subit incep sa tremur,dar poate găsesc se alea mai ușoare și nu se vaai întâmpla. Noi mâncăm compulsiv din cauza că suntem nefericiți cu noi,nu ne iubim,ne autosabotam și din cauza lipsei relațiilor sociale, nu avem pe nimeni, nu ne simțim iubiți, ne simțim neputincioși și atunci mâncarea e un refugiu așa cum pentru alții sunt drogurile. Dar fără bani și puțini nu ai cum sa fii ok mai ales daca ai anxietate urâtă, din păcate banii aduc fericirea, e un mit că nu o aduce in zilele noastre in care se moare de foame și mâncarea e incredibil de scumpă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Băi, Fanta, iar o ieșit psihologul din tine? laughing)
Ai dreptate, n-am cum să nu-ți dau, doar știi că și eu cunosc câte ceva din spatele viciului happy Dar e al dracului de greu, o dată ce ți s-a mărit stomacul sad dar și o dată ce ai apucat pe drumul ăsta. sad
Daaa, cu banii chiar e un mit. Să-mi spună mie cineva că nu are nevoie de bani. Bani oricum ai nevoie de ei, dar clar psihologic o duci mai bine când vezi că tu nu iei din stânga să pui în dreapta și te mai și umilești pe la neamuri sau alții ca să ai de crescut copii. Așa că Fanta dragă acum ia tu și ascultă asta. happy Nu te lăsa cu gândul bătrânilor noștri, care cred că poți trăi cu minim și bla, bla și luptă pentru visele tale, man. La dracu, oricum doar pe tine te ai. Deci dacă nu lupți tu pentru visele tale, atunci cine? Înțelegi tu la ce mă refer. happy
Evident și eu trebuie să lupt pentru al meu. laughing) Oricum clar și eu am de tras și pe aspect/sănătate, dar și pe financiar happy Deci hai să nu renunțăm la visele noastre, așa că ia-ți o agendă și scrie acolo toate ideile de cum mai poti face bani, Fanta dragă, chiar și cu anxietate. Hai că acum e și cu online-ul. happy Te-ai gândit să încerci ceva cu online-ul? Dar ceva pe bune. happy Lasă vândutul monezilor ăstora. happy Gândește-te, le vinzi acum, iei cât iei pe ele, dar cum vin banii ăia se și duc, și plus nu uita de viciul tău, deși te cunosc doar online, dar îmi ești un prieten drag, am eu emoții că iar faci vreo tâmpenie, deci pierzi și moștenirea familiei tale sad și banii. Gândește-te, Fanta, dragă! Vreau să spun că simți că s-a dus tot, dar dacă păstrezi monezile, vei avea ceva acolo, în casă mereu. happy Dar hai totuși să ne oprim cu conversația aici, că nu e ok laughing nu știi ce hoți stau pe la pândă și pe aici. laughing

| Fantaspirit2k23 explică (pentru anonim_4396):

Visul meu este sa cant dar am voce de canal happy altul era să devin fotbalist, și asta s-a dus pe apa sâmbetei. Ce sa fac online? Tiktok e greu, trebuie sa ai imaginație și să fii creativ,+ că îți faci dușmani și eu și așa am multi dușmani.
Of of cate griji îți faci tu laughing
Nu mai fac că o să mă angajez.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fantaspirit2k23):

Ehhh, acum știi cum e cu dușmanii.winking
Dacă îi iei ca atare, vei vrea să fugi de pe Pământ și să-ți pui ștreangul de gât rolling on the floor) dacă în ei găsești motivație mereu și îi vezi ca pe o flacără care te ard ca să continui mereu, ohooo, Fanta, mamă, habar n-ai tu cum o să-L rogi pe God să-ți arunce cu dușmani pe bandă rulantă. rolling on the floor) Mai ales dacă ești și genul care te motivezi greu.

Oricum nu uita că și dușmanii până la urmă sunt oameni, au și ei acolo un corazon. happy Acum că unii sunt prea de tot, e și ăsta un adevăr, dar hai că ăia chiar răzbunători și puși pe harță lungă sunt mai rari, în rest sunt dăștia așa, care doar latră. rolling on the floor) De ăia nu-ți fie frică Fanta.
Fă-ți în pnm mea ceva ce-ți place și pune în online. Uite spre exemplu tu poți vorbi despre viciul tău. Tu știi câți bărbăței suferă ca proștii de același viciu ca al tău? Și acum mă scuzi că ți prezint pe aici viciul, dar oricum TPUașii știau de pe vremea când te-am dat mort, îngropat și dispărut. rolling on the floor)
Dar ca să fii un model prin online, trebuie din păcate mai întâi să renunți tu la viciul tău. sad Dar pe bune, nu doar oleacă. :/ Nu merge cu 5 lei la nu știu ce. În fond este tot un viciu. E exact la fel cu ciocolata și mâncarea la mine. Și eu am zile, luni când zic, doar una mică. Dar aia mică, devine infinită. Nu înțelegem din păcate asta și în fond nu vrem să renunțăm la viciul nostru.
Trist!