| lazarenko a întrebat:

Credeti ca in 2010 vom iesi din criza?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred.

| ExpertHost a răspuns:

01. 01. 2010 e cam diferit de 31. 12. 2010. Discutan la rece, din cate am citit pana acum despre nesimtita asta de criza, e posbil sa nu ne revenim la un nivel bun, decat peste cativa ani. Nivelul de dinainte de criza. nu stiu cat de curand va mai fi atins dar de intrat se intra repede; de iesit se iese mai greu. Romania, din cate am inteles, va primi acordul de a exporta mai mult (nu stiu ce si catre cine) si poate prin export, corelat cu o politica financiara adecvata, sa ne mai dea putin curaj.

| demonangel37 a răspuns:

Nu categoric pentru ca noi primim bani de la F. M. I. dar cand te gandesti oare cum ii dam inapoi? mai bine nu se imprumutau si incercau sa remedieze situatia asa cum este si sa nu mai fure nici ei atat de mult din acast fond deci categoric nu vom iesi curand de fapt pana acum nu a fost nici o criza dacum in colo o sa fie adevarata criza

| demonangel37 a răspuns:

Celmairau ai punctat perfect pentru ca asta este adevarul nici in2012 nu scapam de criza

| Daniutza a răspuns:

Nu cred

Răspuns utilizator avertizat
| micky a răspuns:

Mi a spus o prietena ca in martie se primesc niste bani de la FMI si o sa se amreasca din nou preturile. Ce i drept, nu stiu cat de adevarat este big grin

| celmairau10 a răspuns:

Vai ce bucurie ca primim bani de la FMI.pff.ce prostie. o sa muncesti mult si bine char si tu ca sa inapoiezi acei bani.romania nu mai ie4se din criza. e de vanzare la pret redus