| Priap a întrebat:

Cum fac tiganii bani? in zona in care stau eu toti au plecat in strainatate, oare de ce? imi puteti spune niste metode. Din cate am auzit pentru a-si ridica casele aici merg dinconcolo si cauta ajutoare ca vor sa faca biserica, e adevarat?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unii lucreaza facand tabla pentru tuica si oale apoi le vand, altii fura si pleaca prin strainatate si acolo din cersit/furat, cautand prin gunoaie isi fac vile in tara apoi statul le confisca proprietatiile pentru ca nu platesc taxele pe impozit, facturi de curent, etc. Tiganul niciodata nu e destept doar ala care munceste ca omu normal si sta la casa lui, numai ca eu nu-i suport.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fura prietene nu cauta si nu cer nimic, fura

| EddyLotuPeper a răspuns:

Fura/cersesc fier vechi si cum in strainatatate este mult mai scump fierul normal ca il vand acolo ca scot mai multi "galbeni"! Funda?

| Preda_Claudia_1990 a răspuns:

Cum fac tiganii bani? Tiganii fac bani prin metode:1.Sa vin cu caruta prin sat la lume.2. Si sa mearga in tari straine.Nu este adevarat ca sa faca biserici