| adi_3786 a întrebat:

Cum pot face bani cu Youtube? Adica la 100.000 de vizualizari, cati bani pot lua? Si ce pasi trebuie sa fac ca sa iau bani pe vizualizari? Cine imi poate explica? Va rog! :*

28 răspunsuri:
| kevincosty a răspuns:

Cine ti-a zis tie ca youtube te plateste pentru vizualizari?
Daca ajungi in cateva zile la ceva milioane de vizualizari atunci da Staff-ul Youtube te poate contacta pentru a-ti oferi ceva bani pentru spatiu pe video tau.
Atat in rest nimeni nu am auzit sa ia bani de pe Youtube, sa faca bani cu ajutorul lui da fiind o sursa de trafic.(inclus eu)

| SKREFI a răspuns (pentru kevincosty):

Cap de nuca sunt multi copii care isi castiga bani de buzunar din Youtube!

| CM7YRE a răspuns:

In Romania nu se fac parteneriate Youtube,poate pe viitor, deci, lasa metodele astea de facut bani.

| SKREFI a răspuns (pentru CM7YRE):

Ba da se fac!
Eu am!

| CM7YRE a răspuns (pentru SKREFI):

Uita-te la data si raspunde pe urma. Raspunsul e de pe vremea cand nu se faceau!

| SKREFI a răspuns (pentru CM7YRE):

Sorry atunti da eu ti-am spus ca am!

| DBlack a răspuns:

Eu am ajuns la 100.000 de views-uri pe youtube si n-am primit nimic laughing). cred ca trebuie sa faci 100.000 de views-uri in cateva zile, sau o saptamana. ca sa primesti cevahee hee.

| SKREFI a răspuns (pentru DBlack):

Unde ai ajuns tu ma si nu ti-a dat nimic!
Mai ales ca trebuie sa faci niste chesti nu asa a gata am facut 100000
si primesc bani prin posta!
Dami canalul tau sa vad daca minti sau nu!

| anonima97 a răspuns:

Eu stiu ca se fac parteneriate, nu degeaba au aparut in ultima vreme asa de multi vlogari, parca am vazut pe canalul lui levi ceva ce iti explica http://www.youtube.com/user/studiob2kbs?feature=results_main trebuie doar sa cauti videoclipul, chiar cred ca se fac dar trebuie sa indeplinesti anumite conditii nu numai vizurile de la un video, cauta videoclipul lui levi unde explica si te va ajuta, uita-te si la cele cu intrebari si raspunsur s-ar putea sa fie pe acolo ceva despre asta.

| NOname0917 a răspuns:

Primesti 6$ la 7000 vizualizari, si banii ti-i poti revendica cu ajutorul serviciilor pay pall sau orice metoda bancara apropiata acesteia, numai in cazul in care detii si un cont bancar, altef nu poti, am un prietcare are 6$ la 7000 views, dar fiindca nu are cont bancar nu isi poate lua banii... acum hai, sa va aud contradictiile, care se mai da interesant ca le stie?

| NoiDoi_Vio-Andreea_1985 a răspuns (pentru NOname0917):

Eu am 2.5 mill de viz la un singur videoclip dar nu ma pricep sa incasez bani intra pe mess si vb acolo vio_masini2009

| NOname0917 a răspuns (pentru NoiDoi_Vio-Andreea_1985):

Razvan_proca9...eu nu pot adauga. N-am cont youtube, am specificat stiu de la un prieten. Trebuie sa va faceti un cont bancar, si prin optiunea paypal spre exemplu banii sunt virati automat in cont, dar mai multe detalii va poate da un reprezentant bancar, nu vreau sa vb prostii daca nu am incasat nu am de unde sa stiu, doar din ce am vazut

| sergiulica01 a răspuns:

Nu se primesc bani pe vizualizari, am cautat si am vazut ca daca ajungi la 500 subscriberi, faci parteneriat cu Youtube pentru a-ti plasa diferite reclame pe video-uri. Se castiga intre 2 si 8 euro pentru fiecare reclama vazuta. Mult noroc!

| SKREFI a răspuns:

Men, voi ati avut de aface vreodat cu Youtube-ul
Vorbiti aici degeaba!
Youtub-ul la 1.000 Vizionari iti da 10Euro!
Dar totusi cum a zis unu de pe aici este destul de greu sa te ridici!
Si trebuie sa lucrez destul de mult!
Youtube-ri care au acum peste 100.000 abonati lucreaza si posteaza in fiecare saptamana cel putin 2 videoclipuri timp de cativa ani!

| SKREFI a răspuns:

Va contraziceti ca babele aici
Uitativa la ce am ziz!

| emin3nt a răspuns:

Grasit...va spun la toti, eu am cont si eu castig ( scot cateva cafele si sandwichuri pe luna, dar scot )
Nu castigi in functie de nr de abonati, nu castigi in functie de afisari ( adica da, dau nu cum credeti voi, nu trebuie sa ai minim nu stiu cat sau altceva)
Pe youtube a la fel ca pe orice site unde ai Adsense, castigi in functie de cate clikuri primesti pe reclama, la un video cu 1000 de afisari poti avea cateva clikuri in schimb ce la un video cu 1.000.000 de vizualizari poti avea mii de clickuri ( dc ai un video bun poti avea multe vizualizari si implicit multe sanse la clickuri),. Reclamele se afiseaza de la pri vizualizare asa ca nu trebuie sa ai un minim de vizualizari, ...marea problema este ca nu poti intra in program dc traiesti in Romania....insa eu am rezolvat problema, tutorial aici http://nehoiu.net/cei-mai-bine-platiti-in-youtube/
sper sa va fie de folos

| DJ97 a răspuns:

1big grinBlach si kevincosty nu aveti dreptate!
2:CM7YRE ai dreptate
3: adi, youtubeul nu te plateste pe vizualizari ci pe ABONATI!
si in final 4:lasa ideea asta pentru este f f greu sa-ti faci o reputatie pe youtubewinking

| asassinul a răspuns:

Uita-te aici http://stirileprotv.ro/......video.html jos la sfarsit."A devenit partener YouTube si i-a revenit aproximativ un euro la fiecare 1.000 de vizualizari."

| xpotx a răspuns:

Si Michey hash a zis ca se da 25, 54 de dolari la 100.000 de viz.
Dar nu stiu daca merge in Romania, 95 la suta, da!

| Alexia11223344 a răspuns:

Eu stiam ca se dau 2 euro/vizualizare.
Iti faci un videoclip il distribui si poti avea multe vizualizari.
Fundita?

| ReadMe a răspuns (pentru Alexia11223344):

In niciun cazhappy 2 euro/vizualizare si toti cersetorii din Romania si-ar lua pc

| Kalimdor99 a răspuns (pentru Alexia11223344):

rolling on the floor cu 2 euro/vizualizare ar da faliment aia laughing
La un video cu 500 mil de vizionari ar trebui sa ii deie 1 miliard de euro laughing

| SKREFI a răspuns (pentru Kalimdor99):

Ar fi bine 2 euro pe vizionare dar n-are cum!
Iti dau 10 euro la 1000! Da nu primesti 30 euro ca ai 3000 vizionari!
Asa Gangnam Style Are aproximativ 100 000 000 000 Vizionari!

| Voicu_Cristian_1995 a răspuns:

Youtube nu iti da nimica e decat o platforma da care poti sa o conectezi la activitatea de pe adsense, cum su celelalte canale de flash player in care poti viziona un video. Iar maxim e un dolar nu poti sa iei mai mult pe un clic "depinde ce abonament ai la adsense"

| NoiDoi_Vio-Andreea_1985 a răspuns:

Eu am 2.5 milioane de viz pe youtube si n-am primit nimic

| jokerdzll a răspuns:

Emin3nt ajuta-ma te rog pe mine ca mi-a aparut dificultati te rog mult. skype meu. andreyes213 sau lasa-mi tu ceva si te adaug eu. mersi mult