| GulDan a întrebat:

Cum pot sa castig bani din desene? pot ajunge design? daca, desenez de mic?(va rog cei care stiti deja ce sa fac nu doar sa-mi ziceti cum)

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu cred ca poti sa ajungi "design", dar designer ai putea, depinde de tine!

| viotedy a răspuns:

Faci facultatea de are/design si apoi castigi bani.

| Shaddox a răspuns:

Exerseaza, exerseaza, exerseaza. Asta e singurul sfat care pot sa ti-l dau. Daca esti deja destul de versat si vrei sa intri rapid in paine, fa-ti un cont pe deviant art sau un site similar si scrie ca accepti sa lucrezi si la comanda contra cost (comissions). Daca vrei un plan pe termen lung, creeaza-ti propriul stil si creeaza fanart pentru jocuri, desene animate sau ce domeniu vrei tu sa activezi. Poate te va baga cineva in seama si iti va oferi un post. Doi prieteni de-ai mei au procedat asa, si amandoi au ajuns angajati la o companie de jocuri video.

| GulDan explică (pentru Shaddox):

Ok mersi pentru info. cum sa-mi dau seama daca is deja profi?happy

| elderone a răspuns:

Poti face design 2D, 3D, pentru arhitectura, gaming, media.

| GulDan explică (pentru elderone):

Da dar nici nu stiu cumlaughing si in ce fel sa incep.