| Liniuta1 a întrebat:

Cum sa fac bani usor si rapid? Am 12 ani.

Răspuns Câştigător
| Crisstinayy12 a răspuns:

Pai mai întâi îți faci o lista cu program tau, și ideea ar fi ceva de genul pe tema asta :
Sa îți câștigi banii:

- ai grija de casa; faci curat etc. La oameni.

- ai grija de animale, copii bebeluși, și lumea se bazează pe tine dadandu-ti bani.
Pentru copii care fac năzbâtii și sunt obraznici, nu le recomand, e doar un sfat dar sa nu il faci
- sa cerșești, să furi din banii părinților. ( E CEVA DE RAU SI SA NU REPETI )! Era un exemplu că nu așa se câștig banii!
O prietena făcea masaje la picioarele babelor, culegea o găleată de mere pe 1 leu. Ce tâmpenii dar foloase.
Ai putea să faci curat în toată casa, să fii cuminte să îți faci temele rapid sa nu stai pe tecnologie și mama sa te plătească în fiecare zi cu sume mici ( depinde).

- sa faci curat afara.

Iar apoi, în fiecare săptămână pui de o parte, sau strangi intr-o "valiza" 10 lei pe săptămână, deci. Sau daca ai și mai mult, pune-i de-o parte și renunță la sucuri pentru că cu banii care i-ai strâns și voiai să îți cumperi suc, îți iei ceva mult mai valoros și mai scump. Dacă ai putea 10 lei zilnic să pui de o parte ai fi REGE. Intr-o săptămână ai strânge 70 lei.

ASA SE FAC BANII! AM DEZVALUIT SECRETUL CU CEI 10 LEI PE SALTAMANA.

Cred că ai putea renuntaa ceva, dacă chiar nu îi aveai?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca banii s ar face usor si rapid si mai ales la 12 ani, am fi cu totii bogati

| peperonies a răspuns:

Ia uite ba eu sunt prost si ma duc la munca si erau metode sa faci bani usor si rapid. la 12 ani.

| Aslam a răspuns:

Video chat. rolling on the floor))

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Invatand sa faci lucruri de care au oamenii nevoie.

| NikFlorian a răspuns:

Copile banii nu se fac asa simplu, mai ales daca ai 12 ani. Bucura-te de copilarie si mai vorbim despre bani cand o sa ai 16 ani, abia atunci o sa poti sa incepi sa te gandesti la tema aceasta. Daca vrei sa ai bani, economisete din banii pe care ii primesti de la parinti sau de la rude.

| Vlogger_Deca_1995 a răspuns (pentru NikFlorian):

0k nu vreau sa judec pe nimeni, dar poate copilul vrea sa isi stranga bani pentru a-si face un viitor...

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Pai daca ar fi fost vreo metoda nimeni nu ti-ar fi spus-o, ce interes are acea persoana, daca ai nevoie de bani de buzunar asa simpli sau de un CS GO poti incerca
https://mixdrop.ru/? ref=141503
sau
https://www.youtube.com/watch?v=65BceiKa5fU

| mazaroi a răspuns (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Cum fac bani pe mixdrop? Nu stiu rusa

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru mazaroi):

E mai mult pentru a obtine jocuri, alegi jocul care il vrei si ai de indeplinit niste sarcini ca exemplu sa te abonezi aici sau sa te incsrii in acest grup si dupa ce le finisezi fiind vreo 7 la numar primesti jocul pe steam.Dar eu cred ca gasesti pe cineva cine sa iti traduca cuvintele o data si deja vei tine minte care si ce face.

| Liniuta1 explică (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Am cs go

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru Liniuta1):

Pai mai sunt o groaza de jocuri pe site

| Richard2003 a răspuns:

Nu prea ai cum dar incearca cu bigtime

| Dandy_Denis_1992 a răspuns:

Nai cum frate