| anonim_4396 a întrebat:

Daca am niste bani in paysafecard, cum ii pot incasa? Ma pot duce la o alimentara sa ii transfer cumva din ceea aplicatie si sa primesc banii cash? (de cumparat am mai cumparat de la o alimentara prin paypoint). Sau ii pot converti cumva in paypal?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti incasa cash de pe un paysafe, dar poti pltii cu el numai facturi si numai acolo unde se accepta aceasta metoda de plata.
La alimentara poti platii cu paysafe, dar nu poti face tranzactii prin sistemul lor de plata.
Sincer, nu pot intelege de ce ai bagat cash in paysafe, ca apoi sa incerci sa scoti cash din el. Care-i castigul?

| Decebal91i a răspuns (pentru Violleta2022):

Aici era vorba de pariuri sportive online. Am cont pe superbet si am depus online in aplicatie 200 lei prin paysafecard. Si politica superbet speculeaza ca nu ai voie sa dai windrau decat pe aceeasi metoda de plata prin care au depus ( * cu mentiunea ca daca as kau face o depunere prin transfer bancar atunci as putea retrage prin transfer bancar. Doar ca eu nu am deous niciodata prin transfer bancar si de aia mu ma lasa). Eu am intrebat doar daca se poate ca sa stiu la ce sa ma astept. Daca nu se poate atunci voi fi nevoit sa mai depun inca o data prin transfer bancar si atunci ma vor lasa.

| gabrielbabii a răspuns:

Simplu. După ce ai depozitat cash-ul în Paysafecard, instalează Skrill (Banca lor, Paysafe) transferă cash-ul acolo (1 leu și ceva transferul. Asta e) si iti faci un card fizic la ei.