| Paix a întrebat:

Dau examen la scoala de subofiteri jandarmi din romana gramatica si engleza gramatica.
Vreau subiecte, exercitii, explicatii cat mai multe chiar si meditatii cine imi poate oferii.
Ofer contra cost!

2 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Pentru gramatica limbii romane, cele mai bune carti de zeci de ani sunt cele scrise de Stefania Popescu (gramatica generala de baza, insa foarte bine detaliata) si G.G. Neamtu (subtilitati foarte profunde). Le gasesti in Librarium sau online.
Pentru limba engleza exista la editura Oxford o carte foarte buna bleumarin care continea toata gramatica, insa am avut-o acum multi ani.

| Paix explică (pentru annakarenina):

Ai vreo carte din cele enumerate de tine?