| anonim_4396 a întrebat:

Este o idee buna sa imi deschid un salon de unghii, tatuaje, body piercing, posibil si de coafura? Am 16 ani si sunt foarte pasionata de frumusete, dar si de tatuaje si piercings, nu pot alege intre un salon de infrumusetare si unul de tatuaje/piercing. Ce credeti? Ar fi o idee buna?

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Binenteles! Daca nu incerci nu afli happy si ce poate fi mai frumos decat sa-ti castigi existenta din pasiunea care o ai. Incearca si una si alta daca ai posibilitati si vezi care merge mai bine. Eu zic sa alegi prima data cu salonul de infrumusetare, ai sanse mai mari decat cu tatuajele! happy Succes!

| Meme10Meme a răspuns:

Tatauaje si frumusete intr-o singura propozitie?

| SingleForOne a răspuns:

Mai invata, si mai documenteaza-te despre aceste lucruri, si despre a avea o afacere. Vezi daca ideea iti ramane stabila pana la 18 ani, posibil si 20, si atunci ar fi un moment prielnic sa te decizi, si sa-ti urmezi pasiunile. Este doar un sfat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din sponsorizarea cui? A părinților? Mulți vă lăudați "că îmi deschid", când material sunteți susținuți de părinți. Mai lasă vrăjeala, că nu tine.

| missunderstoodx a răspuns:

Pentru pierce uri ai nevoie de diploma (sa fi calificat) si peste 18 ani. Pentru machiaje, oricat.

| Beatrice00000 a răspuns:

Ar fi o idee buna dacă ști unde sa il deschizi.ma refer ca ai nevoie de un loc bine amplasat

| lifit a răspuns (pentru Beatrice00000):

Eu as deschide la mine in curte pentru maxim disconfort

| lord0of0nothing a răspuns:

Am aceeași idee de câțiva ani, dacă încă ești pe aici hai să povestim mai multe