| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a întrebat:

Are cineva habar cât câștigă un șofer la fan curier?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Castigul este bun dar...toata ziua alergi. Nu ai timp liber.

| AlexSalling a răspuns:

1900 de lei + bonuri de masa daca are deja ani de lucru in cadrul FanCourier.

| Alynescu22 a răspuns:

1500-1800 plus spaga 100-200 pe zi

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Alynescu22):

De la cine primește șpagă? laughing

| Alynescu22 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

De la tine cand iti aduce coletu .te.ai nascut cumva in africa?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Alynescu22):

1 sigura data am lăsat vreo 5 sau 6 lei si nici pe aia nu i-a acceptat, sa inteleg ca l-am jignit cumva cu suma ridicolă? Trebuia mai mult? laughing Ce șpagă, ce sute de lei vorbesti acolo? Nu cred.

| relian a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Lasa ca asa sunt romanii, mentalitate de romani, trebuie sa dea spaga altfel nu merge laughing deci tu sigur nu l-ai jignit, probabil asa au regulile.Asa ar trebuie toate firmele, cel putin astea private sa faca cu aia ai lor, sa ii educe, nu luati nimic de la client, sai verifice chiar asa din cand in cand, care iau spaga dati afara laughing asa poate se mai educa si poporu asta de spagari laughing dar nu e doar vorba de spaga e vorba si despre educatie si cat ii duce mintea pe romani.Eu am vazut oameni prpaditi,care mergeau sa plateasca impozite la casa la ce aveau si ei, si lasau spaga la casieru de acolo laughing am zis ca nu-i adevarat, deci romanii trebuie educati, iar educatia nu se face doara cu vorba buna, ori o faci cu ciomagu, ori cu datu afara a celor care primesc spaga.