| roxypoxytoxyk a întrebat:

Hey! Dupa cate zile se baga penalizare la asociatia de locatari?

3 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Depinde de hotararea Asociatiei de locatari.
Unii hatarasc la o luna, altii la doua, etc.
Trebuie sa te interesezi cum e hotarat la tine la Asociatie.
Citeste aici :
http://blocul-meu.blogspot.ro/......entru.html

| pietrean a răspuns:

Daca ai fond rulment depus la Asociatia de Proprietari, poti plati pana la jumatatea lunii urmatoare, mai precis, 30 zile de la data afisarii.Eu mi-am retras fondul de rulment(nu au vrut sa mi-l returneze si l-am scazut dintr-o intretinere) si m-am obligat in scris ca platesc intretinere pana la sfarsitul lunii, adica sunt obligata sa platesc la 5 zile de la afisare si dupa alte 30 zile, daca nu platesc, mi se pun penalizari).A fost o ambitie de-a mea si nu-mi pot pune penalizari, dar platesc mereu la sfarsitul lunii cand se afiseaza intretinerea.

| pietrean a răspuns:

Am uitat sa-ti spun:vezi legea 230/2007, dupa care se ghideaza presedintii de asociatie.