| Miliia_Mihaela_1985 a întrebat:

Buna seara,as dori sa stiu pot primi amenda de la asociatia de locatari pentru deranj din cauza cainelui, au aceasta autoritate? Pun aceasta intrebare deoarece acum 2 zile am primit in scris regulametul de prorietari in care ma avertizeaza ce amenzi pot plati daca nu e liniste din cauza catelului, multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asociatiile de proprietari nu pot da amenzi contraventionale. In schimb pot sesiza organul de politie din localitate si sa fii amendat de acesta, pentru conturbarea linistii publice.