| jkjhcshbbzmb a întrebat:

faceti un top al meseriilor cel mai bine platite love struck

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

- Amanta
- Sotie
- Fiica
Iar acum serios vorbind (nu ca primul top n-ar fi si real):
- Chirurg
- Anestezist
- Dentist
- Tehnitician dentar
- Ginecolog
- Business analyst
- Avocat
- Consilier juridic
- Inginer
- Director vanzari
- Administrator IT
- Account Manager
- Contabil
etc.

| yoo23 a răspuns:

Judecator
avocat
programator
inginer constructor ( in strainatate, mai ales in Germania, se plateste foarte bine)

| AlessinoDeeJay a răspuns:

Dctor(de tot felul)
Avocat
Psihiatru
Terapeut
Politica
Tennis-men
Fotbalist
BCR(banci, finante, in genere)
Bona(in strainatate)
Sudor(in strainatate)
Ti-ai putea deschide o societate
Inginer
Secretar
Menajera

| andreeeeea a răspuns:

Lichidator la parlament
kinoterapeut(in strainatate)
stomatolog
tehnician dentar

| yugoku a răspuns:

Exista acum o afacere noua deschisa la Cluj nu te costa nimic, afacerea este in curs de extindere in toata tara.Vei primii reducere la orice cumparaturi (produse alimentare, servicii, benzina etc)Tot ce trebuie sa faci este sa aii prieteni care sa se inscrie in aceasta afacere si vei castiga discountul de la magazinul de la care vor cumpara.Pentru detalii astept intrebari.ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti schimbi modul de gandire putin, in loc de Topul meseriilor platite, ti-ar fi util Topul meseriilor potrivite tie personal.

Toate joburile de pe lumea asta sunt bune, nu exista joburi rele, atat timp cat esti in legalitate, faci ceva ce te pasioneaza si ai studiat scoli din domeniul care te atrage.

Munca si pasiunea catalogheaza joburile pentru fiecare dintre noi.

Chiar agent de curatenie sau de menaj sa fii, daca ai pasiunea curateniei, daca ai stil, echipament de protectie, vei fi propriul tau "calificativ";-)

CONCLUZIE: trebuie sa te analizezi, daca iti plac stiintele exacte, literatura, munca fizica, esti talentata si atrasa de una din cele 7 arte, obsedata de curatenie, etc.;-))

Tu decizi.

| WalterWhite a răspuns:

Hot.