| alexc97 a întrebat:

Idei de afaceri cu buget mic? am 19 ani, de preferat NU in domeniul IT. De asemenea, va rog niste sfaturi despre cum sa ma organizez in afacere.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Idei de afaceri,cu buget mai mare sau mai mic, gasesti cu toptanul pe internet! Numai ca nimeni nu-ti poate spune daca afacerea in sine are sau nu oportunitate pe piata unde doresti sa o initiezi. Afacerile sunt ca plantele:se prind, cresc si fructifica numai daca le pantezi in locuri favorabile!

p.s. Inainte de a initia o afacere iti sugerez sa faci un curs de antreprenoriat si management---inveti sa identifici oportunitatile, inveti sa creezi un plan de afaceri, inveti despre vanzare si negociere, inveti cum sa conduci o afacere etc. etc.

| Dismally a răspuns:

Cat de mic bugetul?

| alexc97 explică (pentru Dismally):

Momentan 1600 lei

| Dismally a răspuns (pentru alexc97):

O afacere nu iti poti face cu acesti bani din pacate. Gandeste-te la ceva on-line, pentru realizarea unui site iti ajung banii iar daca ai o idee buna ai putea castiga bine. Sa nu fie un blog, sau altceva de genul acesta pentru iti vei pierde timpul si vei castiga foarte putin spre deloc.

| demifcm77 a răspuns:

Eu as cumpara obiecte din China si sa le vinzi in Romania/Europa/America la un pret dublu, sau in unele cazuri triplu pe ebay, olx, etc. Bafta;