| darkhell217 a întrebat:

In cazul in care esti raportat biroului de credite pentru intarziere de plata, dupa cat timp ai mai putea scoate bani de la alta banca?

1 răspuns:
| TehDevil a răspuns:

Datele negative - cum sunt restantele – sunt stocate in baza de date a biroului de credit si dezvaluite bancilor pentru analizarea cererilor de credit timp de 4 ani de la data achitarii ultimei restante sau de la data ultimei actualizari transmise, in cazul neachitarii restantelor.