| UzZy94 a întrebat:

Daca tocmai am terminat ratele la banca dupa cat timp mai pot scoate bani iarasi? de la aceeasi banca sau chiar alta nu conteaza. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| erasier a răspuns:

Nu exista o regula, trebuie doar ca ratele urmatoare plus ratele vechi sa se incadreze in salariul tau sa le poti platii, iei adeverinta de salariu fluturasele pe ultimele 3 luni semnate si stampilate fisa fiscala pe anul treut buletinul si te duci, daca te refuza te duci la alta banca, important e sa te incadrezi cu salariu

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu exista vreo regula in acest sens --- poti contracta un alt credit imediat dupa ce l-ai achitat integral pe primul.

Dupa ce s-a achitat un credit, banca are o obligatie fata de client:
" Să ofere Clientului la încetarea Contractului, în mod
gratuit şi fără a mai fi necesară o solicitare din partea
Clientului, un document din care să rezulte că au fost
stinse toate obligaţiile dintre părţi ce rezultă din Contractul
respectiv."

Deci, asigura-te sa ai acest document inainte de a contracta un alt credit (de la aceiasi sau oricare alta banca).

| andreea3216 a răspuns:

Poti obtine oricand un nou credit, daca veniturile permit acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imediat dupa terminarea vechiului credit.

| Mihaitza099 a răspuns:

Dupa maxim 3 luni