| Jurnaldedecembrie a întrebat:

La ce facultate iti gasesti de munca in timp ce faci facultatea in domeniul acesteia?

4 răspunsuri:
| z8 a răspuns:

La aproape orice facultate. Conteaza sa stii sa faci treaba. Chiar daca inca n-ai terminat facultate, daca esti in stare sa produci pentru angajator, acesta te tine fericit.

-Arhitectii din facultate fac masuratori, deseneaza si transpun proiectele seniorilor pe calculator.
-Inginerii din facultate, verifica de 2 ori calculele inginerilor seniori, stau pe santier in locul acestora, etc.
-Economistii din facultate, fac sondaje prin firma, iau date, fac grafice, intocmesc rapoarte - acestea ii ajuta pe manageri sa vada o imagine in cifre a firmei lor.
-ETC.

Practic, in facultate, in domeniul tau, poti face orice ai invatat la facultate sa faci. De ex. managerul senior (ala cu facultate, eventual master, ani de experienta, etc), iti delega tie sa faci treaba mai simpla, pe care poti s-o faci, ca sa nu-si mai piarda el timpul cu ea.

| CM7YRE a răspuns:

La orice facultate, depinde daca ai post-uri pe domeniul acela sau daca are cine sa te angajeze

| ana25 a răspuns:

Mai bine ar fi sa gasesti de munca, si apoi sa faci o facultate in acel domeniu.

| agar a răspuns:

Informatica, automatica, cibernetica.