| mgtow a întrebat:

Ma gandeam in 2018 sa plec la alta firma de transport care face international si plateste 3000€ pe luna + 3 salarii extra pe an (la 2-3 sapt ne aduce acasa). Aia merg pana in Rusia si Maroc au multe remorci, le schimba la granita si coboara jos. Aici unde sant eu fac 1970€ pe luna vara si din toamna pana in iunie anul viitor scade la vreo 1700 - 1600€ sambete si duminici nu plateste cand prindem dar cert e ca am prins bine sfarsiturile de saptamana acasa cu sambata si duminica. Merita sa plec in lung si in lat? Chiar daca o sa am putina furca cu mancarea laughing acolo e beleaua la gatit

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Pana in 2018 se pot intampla multe...
Tu, fiind singur, cu atat mai mult te poti baga la asa ceva.Iti pui deoaparte niste banuti si iti poti cumpara o locuinta, ca nu mai depinzi de taicatu si tipa luirolling on the floorTe obisnuiesti tu! Ca sa ai unde te retrage si tu la batranete.De gatit poti plati pe cineva sa-ti faca mancare cand ajungi si acasa, in rest poti manca hrana rece.Ori inveti sa=ti faci singur mancare.
Caz rezolvat!

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ohoo pana in 2018 se pot atatea schimbari. Sanatos sa fi si apoi vor veni si restul. Numai peste 2 ani te poti muta, sa zicem ca la finalul acestui an nu pot face schimbarea? Mai devreme adica?

Iar de bucatareala... se invata! Daca ai un pic de net, cauti retete simple sau iti descarci o aplicatie pe telefon cu retete si gatesti de acolo. Omul invata cat traieste!winking big grin

Succes!

| mgtow explică (pentru MihaelaDart):

Vreau sa am 2 ani vechime la asta ca sa vada pe fisa muncii vechimea si asa sansele cresc sa fiu angajat dincolo

| MihaelaDart a răspuns (pentru mgtow):

Am inteles! Atunci mult noroc si sa te ajute Dumnezeu sa reusesti tot ceea ce doresti! happy

| DumitruS a răspuns:

Tu stii ce cheltuieli ai. la prima vedere merita. happy

| Steam321 a răspuns:

Frate nu o sa mai existe 2018 sfârșitul este aproape decembrie 2016