| SaveTheNature a întrebat:

Nu stiu la ce categorie sa pun intrebarea asa ca incerc aici:
V-ati facut vreodata imbracaminte la comanda?, sau v-ati modificat vreodata imbracamintea la croitor? Cat v-a costat?

Intreb asta pentru ca sotia mea, a terminat o scoala de designeri in Italia, si poate:

-creea imbracaminte

-modifica imbracaminte

-croi la comanda imbracaminte.

Am cumparat masina de cusut profesionala, masina de surfilat, manechin croitorie reglabil(masculin+ feminin), si restul ustensilelor, pentru a putea creea, si modifica imbracaminte.

As vrea ca ea sa poata face bani din asta in Romania.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi acum tineretul roman prefera sa-si cumpere din magazine lucruri identice cu ale altora (si mai spun ca nu le place uniforma!), inca mai sint doamne care prefera modele unicat. Cu criza care se adinceste, cred ca tot mai multe doamne se vor orienta spre modificarea/reconditionarea hainelor. Poate sa inceapa cu lucru intr-un mic atelier pina se face cunoscuta. Apoi poate sa-si faca firma cind clientele se va inmulti. Succes!

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru raspuns. Incurajator happy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa incerce norocul prin cunostinte si ele sa raspandeasca vestea pentru ca sunt persoane care cer comanda la haine de lana pentru iarna.

| AikkoxD a răspuns:

Depinde de croitor şi de cât de mult trebuie modificată îmbrăcămintea respectivă. Dar preţul e +50 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru funda. Inca o data succes!