| anonim_4396 a întrebat:

O să dau la medicina militară și vreau să știu dacă pot să dau rezidențiatul în orice domeniu. Am auzit că nu mereu sunt scoase locuri și interesul meu este să lucrez într-un spital militar. De asemenea, vreau să știu dacă aș avea cum să înființez o clinică în timpul în care lucrez.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da poți să dai rezidențiatul în orice domeniu.
Sunt scoase posturi la concurs când acestea devin vacante.
În timp ce lucrezi într-un spital militar ai acces la informații clasificate caru nu sunt compatibile cu intenția dtale de a lucra în acelaș timp în privat, ca proprietar al unei clinici. Astfel, dacă vei înființa în acelaș timp o clinică privată, va trebui să îți dai demisia de dincolo.