| stefstefansteff123 a întrebat:

am cumparat un aparat foto dupa olx.ro si nu merge, e stricat si defect...Cum pot face sa imi iau banii inapoi? Va rog sa ma ajutati...

Răspuns Câştigător
| gabriel87000 a răspuns:

Pai daca l-ai luat din alt oras nu mia ai cum sai recuperezi. daca e de la tine din oras il cauti si poate poate ii recuperezi.si niciodata sa nu cumperi marfa fara sa o vezi in realitate.firma daca ti-a dat produsul de acolo nu mai ai ce face ca iie si-au facut treaba.singura problema e acum sla gasesti pe posesorul aparatului de fotgrafiat.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa contactezi vanzatorul si sa lamuresti cu el problema. Daca nu coopereaza poti face o plangere la politie pentru inselaciune