| Ano88 a întrebat:

Salut, a lucrat cineva cu Schogan? E reala aceasta firma? Toata lumea spune ca sunt venituri mari..nu prea cred ca se castiga chiar 6000€

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

E mlm. In mlm sunt oameni care cumpara, oameni care fac profit mic, oameni care fac profit mare, oameni in varful piramidei care fac profit urias. Dar ca sa ajungi in varf nu e usor, sunt maxim 0, 1% din cei inscrisi. Trebuie sa ai papagal, sa stii cum sa convingi oamenii sa cumpere, sa inscrii multi in echipa ta si aia sa convinga la randul lor oamenii sa cumpere pentru ca pana la urma baza sunt cei care cumpara produsele. Cei care au succes sunt cei care au deja multi urmaritori si au influenta mare, cum au anume tanti de pe tik tok. Deci e adevarat ca sunt venituri de mii de euro dar trebuie sa muncesti foarte mult, sa ai putere de convingere si sa ai multi oameni

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate te referi la Chogan? Aia cu parfumurile? E clar cata cercetare ai facut happy

E schema clasica de marketing afiliat + mlm cel mai probabil.

Daca ai spre exemplu un canal de insta / tiktok / Youtube cu cateva milioane de abonati are sens sa te apuci de asa ceva, altfel nu cred ca vei vinde nimic niciodata.

| Ano88 explică (pentru suntserios):

Eu zic ca daca vrei sa raspunzi unei persoane invata sa te comporti! Si mai lasa gradele de superioritate. "E clar cata cercetare ai facut" ca am gresit o litera. Pai tocmai ca m-am uitat si pe site-ul lor si nu mi se pare nimic credibil, cred ca e ca la Avon.

| suntserios a răspuns (pentru Ano88):

Pai e mai util pentru tine sa inveti sa cauti informatii decat pentru mine sa fiu extra civilizat cu tine happy

| Ano88 explică (pentru suntserios):

De ce te-ai obosit sa imi raspunzi? Te-a obligat cineva? e mai util sa iti vezi de treaba ta, daca nu poti aa ajuti cu un sfat mai bine nu comentezi.

| suntserios a răspuns (pentru Ano88):

Pai te am ajutat cu 2 sfaturi chiar. Chiar explicat careve treabă și ți am explicat că ar fi bine sa te informezi singura. 2 sfaturi gratis

| johnnny123 a răspuns:

"Toată lumea spune că sunt venituri mari"

Care "toată lumea"? Cine sunt oamenii care spun asta, și de ce nu le ceri lor mai multe detalii?

Oricum, mă îndoiesc profund că poți să faci 6000 de euro pe lună vânzând clone de parfumuri la bucată. Dacă nu ești cumva vreun "influencer" cu milioane de urmăritori.