| Ionuț_Alex_1996_k0oH a întrebat:

Salut
Am cont la YouTube, cu videoclipuri si cu functia de generare de bani activata.
Ok intrebarea e urmatoarea, daca eu la contul de google am lasat varsta reala adica 17 ani, nu pot sa imi asociez si un cont AdSense prin care sunt virati banii, intrebarea e : daca eu banii stransi de acum raman in contul de youtube si de abia cand o sa am 18 ani o sa asociez un cont de AdSense, banii facuti pana atunci imi vor fi si ei virati in cont adica perioada de un an in care nu am avut contul asociat?

Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Poti sa asociezi cand vrei un cont adsense, dar trebuie sa ai o persoana majora, adica un tutore, daca tu nu ai varsta legala pentru asa ceva, dar poti opta si pentru a doua varianta de a stooca banii in contul de pe youtube iar la 18 ani sa-l asociezi unui cont de adsense cu numele tau.Succes!

1 răspuns: