| DannielZMF a întrebat:

Am gasit o astfel de moneda http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ec/Nis_5 0_agorot.png.
Cat o valora in lei? :D

7 răspunsuri:
| andreiano a răspuns:

În nici un caz nu e o monedă japoneză, este un shekel israelian. Cursul de schimb actual este: 1 shekel = 0. 9107 RON.
Deci 1/2 shekeli probabil înseamnă 0. 9107 RON/2 (calculează singur, tu vrei să faci avere cu el). laughing)
Poate găseşti un colecţionar să-ţi dea mai mult pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca vreo 50 bani happy

| xXWhisperOfLoveXx a răspuns:

20 bani rolling on the floor daca-i jumate rolling on the floor

| DoDo a răspuns:

Ba aia este in alta limba e din alta tara!

| DannielZMF explică:

Da stiu!

| DannielZMF explică:

Deci o pot aruca din nou!laughing

| mytzzu a răspuns:

Hahaha... e japoneza.anul 1980 si ceva.dhm.nu valoreaza niksa dar e amuzanta :unu pe doi