| denisTiky a întrebat:

Am nevoie de bani, si ma gandeam sa vand obiecte de care nu am nevoie sau de care nu ma mai folosesc. Problema e ca la mine in oras nu am unde sa le dau si sa iau si ceva bani dupa ele, iar pe internet nu prea sunt interesati de asemenea lucruri.

Sa va spun si ce am ca sa stiti pe ce site sa ma duc sa le pot vinde mai repede.

Tata a adus odata de la nu stiu ce tip o cutie plina cu radiouri, mouse-uri in forma de rachete si unele cu un fel de spuma moale (pentru mana sa fie comode) si o gramada de prostii care unele au chiar cutie, deci sunt lucruri noi care nu au mai fost folosite.
Mai am niste periferice de gaming de la marvo, nu sunt ele ultimele aparitii dar nici rele nu sunt, eu am acum altele, deci pe acelea nu le mai folosesc.

Si toate aceste lucruri as vrea sa le vand, dar nu stiu cui i-ar trebui asa ceva si unde sa le vand, pe ce site? Ofer transport oriunde in tara numai clienti sa gasesc. Cine credeti ca ar vrea atatea tampenii (cum adusese tata) sa le cumpere? Si unde sa le pun?
Sa le pun pe siteuri gen olx nu prea ma incanta, pentru ca am mai incercat in trecut sa vand un pc si abia ca am gasit un om interesat..care ce sa vezi, nu a mai raspuns la telefon si nu am mai reusit sa vand nimic. Deci la aceste lucruri (mousi si radiouri) nici pe atat nu sunt interesati oameni.

Funda!

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Olx este un site specializat în asa ceva. Sunt si altele dar pe olx chiar dacă nu se vand, se fac văzute spre deosebire de alte site -uri.
Pe internet, altundeva nu le poti vinde. Spre exemplu, aici nu ai voie să ti faci promovare dacă asta vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu nu cred ca ai foarte multe oportunități ca sa-ți vinzi produsele online. Însă mai exista o posibilitate, sa găsești un furnizor care sa ți le cumpere.
Poți încerca la calculatoareok sau firme sh cu aceeași tematica.

Însă mai mult ca sigur vei primi doar un comision micuț de pe ele. Dar decât nimic...

Mult succes și o seara plăcută! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sanse foarte mici sa le vinizi, deoarece is putini interesati de asa ceva., cand vine vorba de mouse, sau periferice /radiouri oamenii le cumpara direct din magazin ca sunt destul de ieftine...
dar ceea mai buna metoda este online :
OLX -este cam cea mai mare site din Romania de acest gen, eu am cumparat de acolo laptopuri, telefoane la care merita sa cumperi online ca poti gasi la jumate din pret, dar la un mouse de 15 lei laughing ce rost are...