| florin926481f a întrebat:

Salut,
Am un card la BT pentru banii care imi sunt decontati de la abonamentul pentru transport, am scos banii dar nu pe toti pentru ca am zis sa mai ramana acolo sa nu fie cardul gol.De cand a inceput pandemia nu am mai mers la liceu si de atunci nu mai intra bani pe card.Mai lasasem vreo 20lei si pana azi am ajuns sa am sold -15lei.Azi primesc mesajul asta "Stimate client, inregistrati o restanta de 15.6 RON. Din pacate suntem in situatia de a va soma sa depuneti urgent aceasta suma.Multumim, BT". Intrebarea mea e urmatoarea, pot sa mai astept pana incep scoala si imi intra bani pe card sau trebuie sa fac un drum la banca?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Este pentru administrare card luna de luna se ia o suma. Tu trebuie sa pui bani in cont pentru a nu mai fi mereu pe minus. Iar dupa 6 luni daca nu mai administrezi contul sa bagi banuti de 5 sau 10 lei in el pentru a nu se inchide automat. Si eu am contul de la BT nou facut si asa mi s-a spus. Desi un drum la banca pentru a fi sigur, nu strica, pentru a capata informatii pe viitor.

| Dintrebare a răspuns:

Cand mergi la banca ai putea intreba de ce ti se percepe acest comision. Daca zici ca nu ai folosit cardul, ei nu au comision de administrare. Stiu sigur pentru ca mi-am facut un cont recent si am citit lista cu comisioanele. Altfel, nu iti face probleme. Nu se intampla nimic daca nu depui acea suma curand. Doar ca probabil o sa mai creasca. Mai bine te-ai duce sa intrebi ce si cum.

| florin926481f explică (pentru Dintrebare):

Eu m-am gandit ca e comision pentru aplicatia BT Pay, aplicatie pe care o folosesc doar sa verific soldul.O sa intreb totusi.

| Crackman a răspuns (pentru florin926481f):

Aplicația nu este cu bani.
În schimb serviciul de mesaje este 5 Leo pe luna.
L-am activat eu acum o luna și îți zic ca aplicatia neobt și bt sunt free

| Dintrebare a răspuns (pentru florin926481f):

Si BT Pay e gratuit si NeoBT la fel. Cel putin la mine asa este. Gasesti pe site la ei lista cu comisioanele. In general iau comision daca retragi bani de la bancomatul altei bani. Da, oricum cel mai bine sa intrebi