| Aninom02862 a întrebat:

Salut, cat ar costa sa deschid un salon de tatuat cu tot cu echipamente? Locatia o am deja

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acest lucru iti poate estima doar un patron de astfel de salon/saloane de tatuaje, insa nu se aseamana o locatie cu alta, si mai ales in acest domeniu difera mult si echipamentele folosite, masinile de tatuat, sterilizatoare, calitatea ink etc
cam la fel este in mai toate afacerile!
ca si exemplu doar, dar stii ca diferenta poate fi enorma intre un cabinet medical 'de cartier' si unul de lux ce are scaune si sterilizatoare de ultima generatie?
cam asa este si in domeniul acesta al saloanele, dar costurile nu pot fi la fel de mari nici pe aproape chiar fata de un cabinet stomatologic de top!
nu stiu exact ca si estimare de pret unde se invarte genul acesta de afacere, insa pot afirma ca mr. gogu a estimat niste preturi usor mai mari asta raportat la faptul ca tu ai deja locatie!

| sammie a răspuns:

40k(40.000) euro probabil

| MistarGoGu a răspuns:

Daca vrei la nivel de top / lux cu echipamente bune si consumabile de marca sub 35 K €uro cam greut!
La un nivel basic-mediu poate scoti la vreo 20-25.000 €
Unde ce oras,?

| MistarGoGu a răspuns:

Ai ceva clientelă formata? Pornesti chiar de la 0? Ca altfel si in promovare mai trebuie bagate câteva mii bune!

| Pompilie a răspuns:

Trebuie sa-ti vinzi sufletul maica. numai puscariasii isi fac tatuaje d-alea fereasca sfantu sa mai aud ca crapa crapu de rusine

| Aninom02862 explică (pentru Pompilie):

Te ai cam agitat, tataie