| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
In cazul in care as castiga la un concurs un apartament in valoare de 60.000 de euro, organizatorul spune ca impozitul trebuie platit la ANAF, de catre castigator. Stie cineva sa-mi spuna cat ar fi aceasta suma de platit? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Esti sigur dinainte ca vei castiga? E deja aranjat?
Scrie pe undeva care e procentul impozitului?

| anonim_4396 explică (pentru Yuoia):

Scrie impozitul conform legii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voiam sa stiu de curiozitate daca merita sa accepti premiul avand in vedere ca apartamentele sunt in constructie dar impozitul trebuie platit inainte. Si daca nu ai banii nu poti lua premiul, se apeleaza la urmatoarele 5 rezerve.