| Marselina a întrebat:

Mi-am luat o husa de telefon de la EMAG vândută de Mobile Mag si nu sunt multumita. Transportul a fost 20 de lei, iar produsul 25. Trebuie sa plătesc returul la aceasta comanda? Cat este returul? Cati bani pot sa recuperez?

5 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Poti recupera toti banii doar chestia e cand vine curierul poti refuza fara sa l ridici

| MValentin a răspuns (pentru MValentin):

Dar daca deja ai ridicat produsul in termen de 2 saptamanu poti returna produsul irevocabil si fara justificări, suna la mobile mag si intreaba i despre politica de retur

| Marselina explică (pentru MValentin):

Nu am fost acasa când a venit si nu am vazut produsul. Din cate am inteles trebuie sa merg la un punct de livrare si sa completez o cerere pentru retur, dar nu scrie pe nicăieri ce recuperez din bani. Mi-e teama ca ma trezesc ca nu-mi pot recupera banii pe transport (cei 20 de lei) si ei imi dau 25 pe produs si ma aleg cu 5 lei.

| johnnny123 a răspuns (pentru Marselina):

Binenteles ca banii de transport nu-i mai poti recupera. Firma de curierat si-a facut treaba si ti-a livrat husa, ce vina au ei ca nu-ti place produsul?

| Elelei a răspuns:

Eu am avut o experienta neplacuta in care am platit si returul. Era vorba de o reparatie (prost facuta) in garantie.