| PooChai a întrebat:

Salut,TPU.Am calatorit in Norvegia (Otopeni-Oslo, Torp) cu compania Wizzair.Mi-au pierdut bagajul.Am fost la "Lost and Found Baggage",le-am zis de bagaj,mi-au cerut biletul, detalii despre bagaj si datele mele de contact.Au spus ca ma anunta ei despre bagaj si daca o sa-l gaseasca o sa mi-l trimita la o adresa din Norvegia.

A trecut o luna,am tot sunat la ei,dar nimic, intra un robot si spune ca o sa ma contacteze ei.

Ce pot sa fac sa primesc despagubiri? Pot sa actionez in instanta? Dupa cat timp nu mai am dreptul sa fac nimic? La ce suma se ridica despagubirile? (Va multumesc+Funda)

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Procedura durează între 1și 3 luni.