| IonutPetre12 a întrebat:

Salut tpu.Am strans bani sa-mi iau un telefon si mi-am luat unul mai scump, daca asteptam o luna sa mai strang 400 500 lei economiseam 2 ani de abonament de 3000 de lei.Acum m-am apucat iar sa strang bani si in 2 luni am facut putin peste 2000 de lei.Sunt minor si la scoala imi iau mancare doar dupa ce ies, haine imi iau rar.Ce sa fac cu banii stransi? Ma gandeam sa-i strang pentru masina fiindca peste 1 an pot sa dau de permis.Sau sa-i investesc in ceva(asta as prefera) dar nu am in ce sau nu stiu in ce).Voi ce ati face in locul meu? Sa strang in continuare?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bagă niște bani in vreun manual de română, scriere corectă și alte d-ăstea. E o invesstiție super pentru unu de 16 anișori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai facut rost de atatia bani? Nu de alta, dar vreau si eulaughing Ai putea sa iti iei un laptop, prinde bine la facultate. De masina vei avea timp destul.

| IonutPetre12 explică (pentru anonim_4396):

Alocatia, si am strans banii de scoala. Abia sunt clasa a 10, pana la facultate se stricalaughing