| Andrei436Rowrr a întrebat:

As vrea sa fac o plata prin Ukash, doar ca moneda este euro pe care trebuie sa o am. Suma este de 25 euro. Cam cat ar valora in lei?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La cursul de referinta BNR de astazi si de maine sunt 110, 39 lei.

| Andrei436Rowrr explică (pentru Ioandelasal):

Am mai facut cu paysafecard si 25$ era peste 100 lei. Era ceva gen 120.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei436Rowrr):

Putea sa fie un curs mai mare la data respectiva. De altfel depinde si de banca, precum si de faptul ca toate bancile, la vanzarea euro, au un curs mai mare cu 5-10 bani pe euro decat cursul BNR. Afli suma exacta in lei mergand la unitatea bancara prin care faci plata.

| Andrei436Rowrr explică (pentru Ioandelasal):

Doar ca Ukash nu e unitate bancara. Te duci la un terminal QIWI si de aici alegi Ukash, iti cere sa bagi o suma intre 50 si 1000 lei. Dupa aia iti da un cod. Cel mai sigur as baga 150 lei ca fiind 25 euro.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Andrei436Rowrr):

Atunci ar trebui ca la terminal sa fie afisat cursul de schimb si sa stii exact cat trebuie sa platesti, eventual rotunjit la lei intregi. Parerea mea este sa nu platesti mai mult de 120 lei, daca nu trebuie sa platesti si comision.