| Ghengbeng18381 a întrebat:

Salut TPU,
Cum pot schimba moneda din € in $ pe paypal?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca tu ai primit euro si asa ii ai in balanta, de ce vrei sa-i transferi in dolari?
ca sa pierzi la conversie?
Pai ti-i transferi in contul bancar, in ce moneda vrei tu, dar nu uita: fiecare conversie (convertire) dintr-o moneda in alta, inseamna pierdere de bani.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la categroia MONEY
Apoi selectezi: SEND or REQUEST MONEY
Alegi ceea ce doresti, sa trimiti sau sa primesti bani
si introduci adresa de email a destinatarului, iar urmatorul pas apar 2 casute "You'are sending" si ""recipient receives" cu valoarea monedei pe care tu o poti schimba din euro in dolar (atentie ce dolar selectezi! american australian sau canadian).
Introduci suma si apoi pui o descriere sumara cine trimite banii si pentru ce plateste, dupa care apesi butonul de "SEND" sau "SUBMIT".

| Ghengbeng18381 explică (pentru Violleta2022):

Nu cand trimit banii, cand expediez conversia se face automat in orce moneda e nevoie, dar efectiv la balance, contul sa nu mai fie in euro dar in dolari.

| Ghengbeng18381 explică (pentru Violleta2022):

Eu ii primesc in dolari, si asa as vrea sa si ramana! Probabil când am creat contul am selectat euro.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ghengbeng18381):

Asta nu am de unde sa stiu... verifica-ti datele personale, tara unde ai declarat ca esti, moneda nationala si evident, setarile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ghengbeng18381):

Daca tu ai primit euro si asa ii ai in balanta, de ce vrei sa-i transferi in dolari?
ca sa pierzi la conversie?
Pai ti-i transferi in contul bancar, in ce moneda vrei tu, dar nu uita: fiecare conversie (convertire) dintr-o moneda in alta, inseamna pierdere de bani.

| NLS a răspuns:

In etapa de trimitere te referi?

Cand alegi optiunea Send money, apare o caseta in care trebuie sa introduci adresa de Paypal a celui caruia doresti sa ii trimiti,
apoi o sa vezi pe ecran 0, 00, unde trebuie sa introduci suma dorita, si chiar dedesubt, e o alta caseta de unde poti schimba moneda.

Mai poti adauga o moneda anume, pentru a primi bani pe cont direct in aceasta moneda.
Dai click pe Paypal balance, apoi Add currency - si alegi moneda dorita. (cand trimit tu bani, se va folosi momenda standard a contului bancar atasat).