| FurrieOfficial a întrebat:

Intrebarea mea este cum imi pot deschide si avansa o afacere. Sa va dau cateva detalii despre mine si ce am de gand sa fac. Vreau sa pornesc o aface cu legume, plante, si ce se mai face pe la tara. Bunica mea detine cateva Ha (Hectare) de pamant in Pacureti-Prahova unde se pot face cam de toate am anumite conditi unde pot planta cam orice. acum in general vreau sa ma bazez pe comertul cu (Urzici, Lobada, stevie, oua) pentru ca am foarte multe "verdeturi" care se pierd degeaba si sunt in cantitati destul de maricele. Deci cred ca v-am facut sa intelegeti cam ce am acum sa va spun cam ce vreau.
Veau sa imi spuneti cum as putea sa le vand repede avand in vedere ca trebuie sa fie proaspete nu le pot depozita pe o durata lunga deci sa am locul de vanzare. Sau daca pot creea un site unde sa-se faca comenzii. Am putine cunostinte in HTML deci cred ca ma descurc. dar mai am nevoie de la voi de modul cum le pot vinde, unde le pot vinde, si cu ce pret se pot vinde.
Daca doriti sa ma ajutati cu m-ai multe detalii va rog sa ma contactati pe numarul de telefon 0731257245 ma numesc Vali si va sunt recunascator.

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Eu zic ca poti sa contactezi distribuitori care ai depozite si sa incepi prin a le vinde lor, pentru inceput, pana incepi sa inveti cum merge treaba. ma refer la orasele apropiate, unde sunt supermarket-uri, depozite si firme de distributie. cred ca trebuie sa ai cu ce garanta un flux continuu de produse ca sa prinzi un contract cu magazine mari insa cu magazine mici poti sa te descurci. chestia postata de altcineva cu dor de gust o fi buna insa cred ca platesc foarte slab pentru produse. e mai mult un fel de intermediar intre producatori si distribuitorii din zona. fa intre timp si treaba cu internetul insa fii realist si nu te baza pe internet. foloseste ceva gratuit pana cresti, de exemplu wix.com este ideal. este gata in cateva ore daca ai deja poze si ideea clara in cap. oricum, nu pierde vremea langa laptop, cauta depozite mari in zona, distribuitori si aprozare de cartier. cum spuneam fii realist, invata de pe piata ce se intampla nu din discutii pe internet.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu e nevoie sa te legi la cap cu site. Poti face treaba mai simplu pe FB direct. Nu te lega la cap cu supermarketuri si alti hoti de genul. Vinde direct celor interesati, merge frumos si pe baza de abonament. Plus de asta, ai putea sa le conservi cumva - fierbere sau chiar fierbere + congelare ulterioara cu ambalare frumos. Totul depinde si de ce alte facilitati mai ai la dispozitie.

| IsabelaIssa a răspuns:

Depinde si de cantitati. De preturi te poti interesa si orienta pe olx. Conteaza si un site, iar daca vrei unu profi iti recomand http://availableon.net/
Cu cat mai multa reclama, cu atat mai bine. Reclama pe facebook, olx, si site *google e perfect.

| Kaℓi a răspuns:

Poti face un contract cu un supermarket.
http://stiri.tvr.ro/......46740.html