| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Vreau sa fac un credit de nevoi personale la banca. Angajatorul, este o ruda de a mea si nu vreau sa afle despre credit. Intrebarea este : pot obtine un credit fara ca banca sa contacteze angajatorul? Contractul de munca il pot prezenta in original si de restul de date sa se intereseze la ANAF, fara sa ia legatura cu angajatorul.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca se poate, de regula bancile solicita prezentarea unei adeverinte de la angajator.

| Frank51 a răspuns:

Doar dacă banca nu cere adeverință de la angajator.

| Valkyrie95 a răspuns:

Eu stiu ca da.Completezi un acord de interogare ANAF astfel incat banca sa iti verifice veniturile si nu mai trebuie sa aduci adeverinta de venit de la angajator.

| MJLO a răspuns:

Esti din alt film. Seara frumoasa!