| Ex0 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare despre siteul sau afacerea numita DuoLife, am prieteni care ei cred ca vor face bani si se vor imbogati. Nu prea găsesc nimic legat de ei pe internet daca sunt sau nu seriosi, eu personal cred ca e o schema piramidala. Puteti va rog sa lasati link despre ei daca stiti ceva sau daca sunt seriosi sau schemari? Va multumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici măcar nu exista site ul că sa ne dam cu părerea. Dar că idee oricine propune îmbogățire peste noapte înseamnă că sa o țeapă

| Ex0 explică (pentru suntserios):

Tocmai despre asta e vorba nu scrie nimic negativ de ei dar nici nu par legiti

| GabiDumitrescu a răspuns:

Inca o mizerie de MLM? Well, daca gasesti destui prosti sa cumpere asa ceva, poti sa faci bani. Stii ce mi se pare de-a dreptul deprimant? Avem cateva branduri 100% romanesti cu produse cosmetice EXTRAORDINARE, cu preturi foarte mici considerind eficienta lor, dar care au ambalaje plictisitoare si nu se vind in regim MLM ca sa iti scoata cineva ochii ce bune sunt (Favisan, Hofigal, Dacia Plant, ca sa dau doar trei exemple). Eu am ajuns sa folosesc astea pentru ca pur si simplu am intrat intr-un magazin de naturiste si am zis cam ce am nevoie, ca idee de produs, fara sa stiu un brand anume. Am cumparat, am folosit, am ramas timpit de eficienta si pret, si de atunci recomand mereu celor din jur care se pling de una-alta (de exemplu Hofident Q10, o apa de gura care acum e vreo 12-15 lei si care ar merita si de 10 ori pe atit sau pasta de dinti Gennadent Argentum, la fel).