| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,sa zicem ca am 10.000 de euro,in ce i-as putea investi? ma gandesc la o afacere mica, eventual aveti voi alte idei? in astia 10.000 de euro ar trebui sa intre toate cheltuielile, multumesc anticipat si astept raspunsuri serioase!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Investeste in servicii. Eu am facut un proiect pentru cineva care a facut cursuri de antreprenoriat. Omu' nu avea nici o treaba cu organizarea.

Ai vazut revistele de atmosfera publicitara care se ofera gratuit in baruri sau magazine? (gen zile si nopti sau sapte seri)

Fa un site, cu asa ceva, si pune un tarif mai mic decat tipografia (hartia este scumpa)

Iti faci un SRL, deschizi un cont curent, si dupa aia fugi dupa baruri/restaurante sau firme locale ce vor sau au nevoie de reclama.

Tine minte sa iei mai ieftin.

In rest, muncesti de acasa!

| dariana17 a răspuns:

Cumparati capre din Austria si vei fi mare bogatan acum nu glumesc.e o afacere banoasa si nu multa munca. sper ca ti-am fost de folos o zi bunahappy

| piciux23 a răspuns (pentru dariana17):

Pentru asta mi-ar trebui si teren, hrana multa, fermieri, utilaje etc,

| dariana17 a răspuns (pentru piciux23):

Nu ai nici un teren? poti inchiria un teren direct facut cu grajd, utilaje nu ai deokmdata pentru e, iar ca fiermier mai poti angaja o persoana ca sa iti explice si sa te mai ajute dar si tu poti lucra o perioada pana te pui pe picioare.acum e treaba tahappy

| piciux23 a răspuns (pentru dariana17):

Ideea este foarte ok, insa nu cred ca mi s-ar potrivi happy mai astept

| dariana17 a răspuns (pentru piciux23):

Ok atunci fa-i ceva ce iti place. Sper ca ti-am fost de ajutor te pup