| Mariusica369 a întrebat:

Am doua monede de argint... una e dupa vreamea lui Mihai I iar cealalta chiat de pe vreamea lui Carol I (aceasta insa este taiata pe jumatate dar este originala) cunoasteti voi pe cineva care este interesat de astfel de monede pentru colectie?
Daca "DA"va rog sa-mi spuneti daca stiti si cat ar vrea sa plateasca pentru ele.Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Daca te gandesti sa le vinzi pe o suma consistenta va trebui sa te dezamagesc pentru ca nu vei lua mare lucru pe ele chiar daca sunt din argint!
Regele Mihai a avut multe emisiuni si unele sunt din argint dar nu au valoare numismatica si cea cu Carol banuiesc ca este din argint daca a fost taiata si pentru un clectionar nu are nici o valoare!
Doar sa le vinzi ca argint pentru cineva interesat!

| Sarj a răspuns:

Si cam cat ai vrea pe ele?