| GodBlessYou a întrebat:

Sunt rezident cu cetatenia sarbesc in romania de 3 ani si am o familie romaneasca, si as vrea sa stiu ce drepturi de munca am in strainatate.

Răspuns Câştigător
| antonia09 a răspuns:

Situatia in care va aflati este un pic speciala.
Daca in urma casatoriei a-ti aplicat pentru cetatenia romana, in mod normal trebuie sa aveti aceleasi drepturi ca si cetatenii romani.
Sfatul meu ar fi sa va adresati unui consilier juridic specializat pe acest domeniul al dreptului muncii pentru a va informa cat mai bine posibil.
Mult succes,